גוף-נפש

strict warning: Declaration of views_handler_filter_node_status::operator_form() should be compatible with views_handler_filter::operator_form(&$form, &$form_state) in /home/steps4u/public_html/sites/all/modules/views/modules/node/views_handler_filter_node_status.inc on line 13.
Black Friday

קראו עוד
נזלת אלרגית ברפואה הסינית

נזלת אלרגית הינה תופעה נפוצה אשר מטרידה אחוז גבוהה באוכלוסיה, במאמר הבא ננסה לבחון את הנושא במבט של הרפואה המערבית ובנקודת המבט הסינית ובפתרונות שהיא מציאה .
 
אז מהי אלרגיה? 


קראו עוד
פשוט לישון

לאחרונה נחשפתי לספר בן כמאה שנה, שעוסק באופן שבו החשיבה והפעולה שלנו משפיעות על כל הרבדים של חיינו.
הספר מחולק לשלושה חלקים - “מדע ההתעשרות | מדע הבריאות | מדע המצוינות” ונכתב ע”י וואלאס ד. ווטלס ותורגם לעברית ע”י ניבה לב.
בספר מדובר באריכות על נושא הבריאות...
קראו עוד

התעברות ופיריון בראי הרפואה הסינית

פעם אמרה לי מישהי שהמראה היפה ביותר בעיניה הוא של נשים בהריון ותינוקות. ואכן, חוויית ההתעברות, ההריון והלידה היא אולי אחת המרגשות ביותר בחיים. אך עבור לא מעט זוגות, ההריון המיוחל לעתים מתעכב.


קראו עוד
לא רק פינוק – יתרונות העיסוי

קמת ללא חשק מהמיטה לעוד יום עמוס משימות. ברגע שהתיישבת מול המחשב הכאבים הישנים במפרקים התעוררו לחיים: שוב הצוואר המוגבל בתנועה, פרקי כף היד, השכמות. אולי סוף סוף אקבע לי עיסוי לשחרור הכאב, את חושבת. ואני שואלת- למה רק כשכואב? איכשהו אנו חושבים על קבלת עיסוי רק כשבא לנו להתפנק ואז עיסוי נחשב...
קראו עוד

חרדה כמגיפה

“בעת העתיקה, אנשים חיו בפשטות … בפנים, רגשותיהם היו רגועים ושלווים … בחוץ, לא היו להם את המתחים של ימינו. כיום, אנשים הם שונים … הם עבדים של רגשותיהם ודאגותיהם. הם עובדים קשה מדי בעבודה מעייפת … ” Huang Di Neijing Suwen, (המאה ה-1 לפנה”ס, סין)....
קראו עוד

ריפוי עצמי

כאשר מטילים עלינו משימה בעבודה, ואנחנו מצליחים לעמוד בה לבד, ואפילו לקבל עליה שבחים; כאשר אנחנו יוצרים משהו, ריקוד, שיר, קופסא מעוצבת, מאמר. כל דבר שהוא, שיצרנו לבדנו.

אם זה כל כך מדהים להצליח במשהו לבד, מדוע...
קראו עוד

צ'י של ילד– על רפואה סינית וילדים

הילדים נכנסים לגן ואז הם כל הזמן חולים! למה?


קראו עוד
מנדלה ככלי למרכוז

לפני שנים רבות כשמערכות ממוחשבות הוכנסו לחברות עתירות ידע, הייתי צריכה לעבור מעבודה ידנית על שולחן השרטוט לעבודה עם עכבר ומקלדת. המעבר לא היה תמיד פשוט- גם להבין את השפה המקצועית, גם לשלוט בעכבר ובמקלדת ובנוסף התחושה של להזיז אלמנטים גראפיים על הנייר ולשרבט ידנית לאט לאט נעלמה. באותה ה...
קראו עוד

פרחי באך ודיכאון

כמה פעמים ביום, בשבוע או בחודש אנו שומעים את המלה "דכאון" בכל ההטיות האפשריות: "אני מדוכא", אני מדוכדך", "איזה דכאון" וכד'?
אנו שומעים זאת לעיתים מאד קרובות, יותר מדי.
תופעת הדכאון החלה להתפשט ביתר שאת, בכל העולם, במאה העשרים, והיא הופכת ל"...
קראו עוד