כח המחשבה

מחבר המאמר: 
חנן חיים סרן

התפישה המערבית מפחיתה בגישתה את הקשר האינטגראלי הקיים בין גוף לנפש.

חלק לא מבוטל מן האוכלוסייה מקשר את המחלות אך ורק עם הגוף הפיזי. ואינו מאפשר לעצמו להבין את הקשר ההדוק בין הרוח האנרגיה ולכוח ההשפעה שלה על גוף הפיזי. אם ניקח טיפת מים ונטפטף על סלע קשיח מלבד התגלגלותה מטה עד להתאדות או ספיגתה באבן לא יקרה לנו דבר. אך טפטוף ממושך לאורך זמן יצור באבן שקע שילך ויגדל. דוגמא נוספת: מחקר שערך ד"ר מאסרו אמוטו ביפן ב- 1994. שבו בדק את השפעת המסרים המילוליים, מחשבות וצלילים על המים. המחקר מצביע על הקשר בין התודעה
וההשפעה שלנו על הסביבה. במחקר השתמש ד"ר מאסרו אמוטו בשתי מבחנות זהות שהכילו מים צלולים.
למבחנה אחת העביר חשיבה חיובית, מסרים של אהבה, ולמבחנה השנייה העביר מילים שליליות (אתה מגעיל אותי/אני אהרוג אותך וכו'...). התוצאה שנתקבלה אחרי מספר ימים התבטאה בבדיקה מקרוסקופית בה נימצא שינוי במבנה המולקולארי של המים לפי סוג האנרגיה שהופנתה אליהן.
ניתן לצפות דרך קישור זה בתמונות מהמחקר. - www.falunnews.org.il/articles_p/2003/05/c_06/1405_19.htm

כולנו נחשפנו לטרנד בשנים האחרונות שעומד מאחורי הספר והתיאוריה של הסוד, המכוון את האנושות לשינוי קו מחשבה משלילי לחיובי . יש אין ספור סדנאות, הרצאות ושיטות שמלמדות אותנו שינויי תפישה מחשבתית. המטרה העומדת אחרי הדברים באה לכוונן אותנו לרוגע שלווה הימנעות מכעסים ושליליות, יצירת תדר חיובי. וכול זאת מדוע ?
תדר / מחשבה שלילית לאורך זמן כמו כעס, נקמנות, תסכול, רגשות אשמה,ועוד מייצרת קליעת אנרגיה בנקודה קבועה. כמו אפקט טיפת המים על סלע. נוצרת אנרגיה שחורה שמתהווה באותו איזור בגוף האנרגטי שלנו. עם הזמן הנקודה גדלה ויוצרת השלכה (כול אחת לפי מיקומה וצורתה) מגוף האור שלנו (הגוף האנרגטי ) על הגוף הפיזי. תחילה האדם חש כאב קל , מגבלה או הפרעה. אם הזמן תיווצר הכבדה נוספת והאדם על פי רוב בשלב זה יפנה לרפואה המערבית שפיתחה במהלך השנים, תרופות כימיות רבות ה"מרפאות" או יותר נכון מקלות או מדכאות את הכאב או המגבלה שבאות לידי ביטוי בגוף הפיזי. האנרגיה שעדיין ממשיכה לזרום מאותו מקור קודם שייצר את החסימה, ממשיכה להזרים את הזיהום של גוף האור ומשליכה על הגוף הפיזי. בתחילה התרופה המערבית מונעת, מרככת או מטשטשת את התגובה בגוף הפיזי. לאורך זמן האנרגיה השלילית הממשיכה להישלח מאותו מקור גוברת על האפקט של התרופה המערבית ועל המטופל להגדיל את מינון התרופות על מנת ליצור איזון פיזי. לכול תרופה יש בד"כ מספר ריאקציות נוספות ועם הזמן המטופל נידרש לשינוי בסוג ו/או הגדלת מינון התרופה.
כול עוד לא נעשה שינוי במקור ההפצה של המחשבה / האנרגיה השלילית אין ביכולתו של האדם לרפא את המחלה שמתהווה ומתפתחת למגבילה ומכבידה.

דוגמא לאנשים הסובלים מדיסתימיה (הפרעת דיכאון), החיים מהווים סבל אחד ארוך ומתמשך. הם אמנם מתפקדים בחיי היומיום אך אינם מצליחים ליהנות משגרת החיים. הם סובלים מהפרעות שינה, עייפות, חוסר אנרגיה, הפרעות ריכוז, הערכה עצמית נמוכה ותחושה כללית של חוסר תקווה. אפשרות אחת היא לטפל באמצעות טיפול תרופתי. לעומת זאת האפשרות השנייה להסתייע בהילינג או פרחי באך לאתר את שורש הבעיה ולאפשר לאדם חזרה מהירה לתפקוד נורמטיבי ולהתייצבות במצבו הנפשי.
דוגמא נוספת היא ניהול כעסים, מדענים משערים שלכעס השפעה פיזית על הלב וכלי הדם. רגשות כמו כעס ועוינות, מפעילים את תגובת "הילחם או ברח" (Fight or flight) שבמהלכה משתחרים הורמוני לחץ כגון אדרנלין וקורטיזול המזרזים את קצב הלב והנשימה כדי לספק לגוף מנת יתר של אנרגיה. לחץ הדם עולה וכלי הדם מתכווצים. בעוד שתגובה זו מכינה אותנו למצבי חירום, היא עלולה לפגוע בבריאותנו אם היא חוזרת על עצמה בתדירות גבוהה. לרמת קורטיזול ואדרנלין גבוהה, בזמן הכעס יש השפעה שלילית על מערכת הלב וכלי הדם מפני שהיא יוצרת בלאי.

הילינג מאזן את האדם באופן מיידי מבחינה מנטאלית וניתן להסתייע בפרחי באך- בתמציות מרגיעות ומאזנות שיתמכו באדם תוך כדי התהליך עד ליצירת השינוי והטמעתו. המטרה היא יצירת שינוי מנטאלי. התפתחות לרוחניות. והבנת תפיסת היקום. הגדלת התודעה, הבנה של הנזק וההשלכה של דפוסי החשיבה השליליים על גופי האור והגוף הפיזי.
ישנם לא מעט סיפורים על ריפוי עצמי של אנשים אפילו מסרטן שנחשב היום לאחת המחלות שעדיין קשה לרפא תלוי בסוג כמובן.
לכן מאד חשוב להבין את ההשלכות של דפוסי חשיבה על ריפוי משולב בין כול המרכיבים כולל המערבי דרך הכימי, צמחים ועד לריפוי אנרגטי וכמובן שינוי והטמעה של שינוי דפוסי חשיבה.

מחבר המאמר: