לא רק פינוק – יתרונות העיסוי

מחבר המאמר: 
גילי לזר יוסף

קמת ללא חשק מהמיטה לעוד יום עמוס משימות. ברגע שהתיישבת מול המחשב הכאבים הישנים במפרקים התעוררו לחיים: שוב הצוואר המוגבל בתנועה, פרקי כף היד, השכמות. אולי סוף סוף אקבע לי עיסוי לשחרור הכאב, את חושבת. ואני שואלת- למה רק כשכואב? איכשהו אנו חושבים על קבלת עיסוי רק כשבא לנו להתפנק ואז עיסוי נחשב כמותרות, או כשממש, אבל ממש, כואב והגוף מודיע לנו שאם לא נדאג לו מייד, הוא יוציא לנו פטור בדמות הגבלה משמעותית בתנועה, והרבה הרבה כאב.
עניינו של העיסוי הוא קידום בריאות השרירים ורקמות הגוף. העיסוי לא עובד על העצמות ו/או החוליות. אך הוא בהחלט יכול לעזור לכל הבעיות האורטופדיות באשר הן, אפילו אם עבר הרבה זמן מאז הפגיעה. עיסוי טוב אמור להגדיל את טווח התנועה במפרקים, לעודד חילוף חומרים בתאי הגוף, לשנות את האופן שבו מערך סיבי השריר מאורגן, כך שבתום העיסוי תרגישו קלילים יותר וכאובים פחות. עיסוי יכול לתת מענה לפריצות דיסק, בלט, דלקות בגידים ובפרקים, הפרעה בטווח התנועה, שיקום לאחר ניתוח אורטופדי, שברים נקעים ומתיחות שרירים. אגב, מעטים מודעים לתרומה הנפלאה שעיסוי יכול לתת גם אם עברו שנים מאז הפגיעה- גם במקרים כאלו, עדיין עיסוי נכון, יכול לארגן מחדש את סיבי השריר הפגוע ו/או השרירים שמקיפים את העצם שנפגעה, כך שתחושו את השינוי בתום הטיפול.
עיסוי טוב הוא כזה שעוזר לא רק לגוף אלא מעודד גם את הנפש: יתרונו הגדול של העיסוי הוא בהפגת מתחים ולחצים. הוא מטיב עם מחזור הדם ועוזר בהזרמת הדם מהוורידים בחזרה אל הלב. דבר זה מקדם רגיעה ונינוחות. בעולמינו המטורף והמהיר, ישנה חשיבות כבירה לאפשרות לשים בצד את תלאות היום ולהתמסר לנשימות וקבלה.
קבלת עיסוי על בסיס שבועי, בעיקר במקרים של כאבים כרוניים, תעזור לגוף להתחדש על בסיס קבוע. זו הסיבה שעיסוי חד פעמי לא יכול לעזור באופן מהותי: אולי נרגעתם באופן נקודתי, אך מחר תחזרו לסורכם ותמשיכו להחזיק את גופכם באופן שגוי, תמשיכו לעבוד מול המחשב או לשבת שעות ארוכות,

ושוב לא תינתן לגוף הזדמנות לתיקון.
קבלת טיפול לגוף ולנפש על בסיס קבוע, לעומת זאת, תוכל לעזור לכם לסגל הרגלים בריאים בכל הנוגע ליציבה והחזקה נכונה של הגוף. מטפל טוב אף עשוי לתת לכם תרגילי מתיחות פשוטים לתרגול בבית ובמשרד. בסופו של דבר, לחץ הדם שלכם יחזור לערכים תקינים, תפקודי מערכת העיכול ישתפרו, זמן השינה יתארך ואיכותה תעלה, כאבי הפרקים עשויים להיעלם וכאבי פריצת הדיסק יירגעו.
עיסוי, אם כן, איננו בבחינה של מותרות. נהפוך הוא- עיסוי הוא עניין של חובה. נסו את הניסוי הבא: בפעם הבאה שתקבלו עיסוי, הסתכלו על עצמכם לפני ואחרי שכיבה על המיטה. האם בתום העיסוי אתם עדיין יכולים לראות את שרידי היום שעברתם? האם ננסכו בכם קצת יותר כוחות? האם הגוף נראה פחות נפוח ומתוח? ואיך אתם מרגישים מבפנים? האם ההקלה הגיעה פנימה עד ללב? תשובה חיובית על השאלות הללו מדברת בעד עצמה. עיסוי לגוף בשביל הנפש ולהיפך הוא עניין של אוויר לנשימה ומים לרוויה.

שנהייה בריאים ומאושרים,
באהבה, גילי.

גילי לזר – "מסע פנימה"- 050-991-1250
טיפול בכאבים כרוניים, עיסוי לנשים בהריון
סדנאות, רייקי, פרחי באך ודמיון מודרך

דוא"ל המחבר: 
Giliormer@Gmail.com