ארוחת ערב

מחבר המאמר: 
יפעת הרץ טברסקי

ארוחת הערב הינה אחת משלושת האחרונות העיקריות ביום.

The New Spy Software to secretly Monitor phone http://cellphonetrackapp.net/spy-app-features/ Here is the Better Ways to use gps Spy on Android phone
הרמב"ם המליץ לאכול את ארוחת הערב כאביון, ואכן צדק. חשיבותה של הארוחה הוא יותר למשפחה ופחות לאספקת אנרגיה.

בשעות הערב הגוף צריך מעט אנרגיה, ויטמינים ומינראלים, כדי שבשעות הלילה לא יעסוק בעיכול אלא בריפוי, גדילה והחלמה של הגוף.
משפחות רבות כיום אוכלות את הארוחה הבשרית דווקא בערב משום שאורח החיים כיום דורש זאת. בנוסף, כיוון שתמיד אין זמן...משפחות רבות אוכלות בנפרד ולעיתים גם מול הטלביזיה.
ההמלצה היא, כי בארוחה זו המשפחה תשב יחד תסכם את היום שעבר. הילדים הקטנים בצפייה בהרגלי האכילה של ההורים, לומדים ומסגלים הרגלים תקינים לעתיד.

הורים רבים תוהים כל ערב מה להכין כדי שיהיה מגוון ומזין.
ארוחות הערב של "פעם" שמבוססות על ביצה, סלט, לחם וגבינות הן הארוחות הטובות ביותר. הן משלבות חלבונים טובים (ביצה, גבינות, טונה), פחמימה (לחם, תירס) שומנים בריאים (אבוקדו, שמן זית וזיתים) וויטמינים ומינראלים שמגיעים מהסלט.
משרד הבריאות מחייב מוסדות הנמצאים תחת פיקוחו, להגיש מנה מורכבת. מנה זו מגוונת את הארוחה ומשתנה מידי יום. כך ניתן לצרוך רכיבי תזונה מגוונים מידי יום כך שלא אנחנו ולא בני משפחתנו נשתעמם.

המלצות למאכלים "קצת שונים" ומנה מורכבת:
אוניה- ביצה קשה חתוכה לשניים. להוציא את החלמון ולערבב עם גבינה לבנה ועשבי תיבול ולהחזיר לחלבון. תורן יכול להיות מלפפון או חצי פרוסת עגבניה.
סושי- אפשר להכין יחד והחגיגה כפולה. לא חייבים להכניס את הדג לארוחה עם הילדים. אפשר להשתמש בגזר, מלפפון חביתה... ממליגה- מאכל רומני. זוהי דייסה על בסיס קמח תירס וגבינות. לוא דוקא גבינות שמנות. אפשר גם 5%.
פשטידות- אפשר לגוון את הפשטידות. הילדים שלי אוהבים פשטידת תירס ותרד (מהספר של בישולה). גם פשטידת תרד יכולה להראות מושכת בתבנית של מאפינס.
עוד אפשרויות: מרקים, קלח תירס, ברוקולי ברוטב, כרובית בתנור עם גבנ"צ, טוסט ועליו שעועית לבנה ברוטב עגבניות (מאכל בריטי), שעועית ירוקה מוקפצת, שקשוקה, לביבות משאריות של ירקות מהמרק,  לביבות כרובית, מלפפון ממולא בגבינה, פנקייק (ביצה, 2 כפות גבינה 2 כפות קמח מלא), לחם מטוגן בביצה, ביצת עין כשרצועת פלפל אדום מקיפה אותה, פיצה על פיתה.

במקום מעדן המלא בסוכר ללא שליטה אתם יכולים להכין מעדן לבד. קחו גבינה לבנה וערבבו כפית שוקו. הילדים יאהבו את זה הרבה יותר.
אפשרות נוספת, קחו יוגורט וערבבו עם ריבה או דבש.

בתאבון.

 אתם מוזמנים לחזור אלי עם רעיונות נוספים שאתם מעוניינים לשתף. yifat@steps4u.co.il

למעוניינים בייעוץ לתזונת המשפחה,052-8380111